Investicijų strategija

INVESTICIJŲ STRATEGIJA

 

Šiuo metu VU studentų fondas turi daugiau nei 10 tūkst. Eur investicinį portfelį, už kurio valdymą atsakinga VU studentų investicinio fondo valdyba.

INVESTICIJŲ VALDYBA VEIKIA PAGAL ŠIAS INVESTAVIMO STRATEGIJOS GAIRES

 

VU SIF valdyba, siekdama nuoseklaus ir tvaraus augimo, nusprendė nusimatyti ilgalaikę strategiją, kuri būtų peržiūrima vieną kartą per metus ir patobulinama pagal esamą ekonominę situaciją ar ciklo fazę.

14-oji valdyba atsižvelgusi į šiuo metu vyraujančias nuotaikas pasaulio finansų rinkose, nusprendė taikyti lankstų modelį, kuris leidžia 50-60 % portfelio skirti akcijoms, 30-40 % ‒ vidutinės trukmės obligacijoms ir gynybinėms akcijoms (turinčioms bent 5% metinį dividendų pajamingumą), o likusią dalį laikyti grynaisiais. Toks modelis pasirinktas dėl lėtėjančios visos euro zonos ekonomikos, agresyvaus dirbtinio ekonomikos skatinimo JAV bei ekonominio ciklo fazės, kuri, pasak valdybos narių, artėja prie persiritimo per viršūnę. Esant tokioms aplinkybėms, taikomas atsargesnis modelis leis apsaugoti portfelį nuo staigaus nuvertėjimo (krizės atveju) bei leis uždirbti solidžią grąžą tęsiantis ekonomikos augimui. Tokios portfelio diversifikacijos būtų laikomasi bent vienerius metus (iki 2020-11-01). Strategiją peržiūri ir pakeičia (iki 2020-12-01) naujai sudaryta valdyba, atsižvelgusi į tuo metu vyraujančias tendencijas pasaulio rinkose.

PORTFELIO AKCIJŲ DIVERSIFIKACIJA PAGAL REGIONĄ, KURIOJE ĮMONĖS VYKDO SAVO VEIKLĄ

 

Pagal sudarytą modelį 60-70 % akcijų turi būti kotiruojamos Baltijos biržoje, o 40-30% Vakarų Europos ir JAV biržose. Toks santykis pasirinktas atsižvelgus į dešimtmečio didžiausių Europos indeksų rezultatus, kurie generuoja mažesnę arba panašią grąžą kaip ir OMXBBGI. Didesnę dalį portfelio turi sudaryti Baltijos biržos akcijos, nes vietinėje rinkoje vyrauja geriausiai suprantami verslo modeliai, lengviausiai prieinamos naujienos, valdyba gali dalyvauti akcininkų susirinkimuose, taikomi keliskart mažesni komisiniai mokesčiai atliekant operacijas. Dalis portfelio akcijų sudaryta iš JAV akcijų biržų, nes ženkliai lenkia OMXBBGI, o kartu ir didžiųjų Europos indeksų. Vakarų Europos įmonių akcijos leis diversifikuoti portfelį kompanijų, kurių verslo modelių atitikmenų nėra Baltijos biržoje, taip siekiant išnaudoti tam tikro sektoriaus tendencijas.

RIZIKOS VALDYMAS IR APIBRĖŽTA POZICIJOS GRĄŽA

 

Prieš atidarant poziciją, valdyba apsibrėžia kainas, kurias pasiekusi akcija, yra parduodama. Kainai pasisukus prieš valdybos lūkesčius, ji yra parduodama su iš anksto nusimatytu nuostoliu, o kainai pasiekus valdybą tenkinančią ir taip pat iš anksto nusimatyta kainą, fiksuojamas pelnas arba išstatomas pardavimo užsakymas ties nusimatyta riba, kuri yra viršyta, valdybai tikintis tolimesnio augimo.

Sekite mus!
Kontaktai

Adresas: Saulėtekio al. 9, 105 kab,
Vilnius, Lietuva

Tel: +370 648 09 148